Kommenteeri

Üks kauneimatest raamatutest

11. veebruaril avaldati tänavuse kauneimate raamatute konkursi võitjad. Üheks väljavalituks oli ka Vahur Afanasjevi „Õitsengu äärel“, mille illustreeris Toomas Kuusing ja kujundas Artwörker. Palju õnne meile kõigile!


Suurt rõõmu teeb konkursi žürii tunnustav hinnang meie raamatule:

„Raamat kui täiuslik disainiobjekt. Sisu ja vormi täiuslik kooskõla, juba kaas ise mõjub kunstiteosena. Kerge paberiga sisu, kus maitsekalt esitatud illustratsioonid.“

Rahvusraamatukogu kodulehel saab külastada kauneimate raamatute veebinäitust.

- - - 

Eesti Kirjastuste Liit tutvustab oma kodulehel konkurssi nii: 

25 kaunima Eesti raamatu konkursi eesmärgiks on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.

1956. aastal alguse saanud ja vahepeal vaibunud konkursi traditsiooni elustasid 1998. aastal Eesti Kujundusgraafikute Liit koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Rahvusraamatukoguga.

Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab aasta kauneimatest raamatutest näituse.

Konkurssi korraldavad Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.


Lisa kommentaar

Email again: