Enamasti on isekirjastatavateks õppematerjalideks erinevad koolitusmaterjalid. Ka selles valdkonnas on rohkem võimalusi kui kaust paljundatud loenguslaididega ning heast koolitusest võib ajapikku välja kasvada iseseisev õppematerjal. Isekirjastamine ja väikeste koguste kaupa tootmine sobivad sellistele teostele hästi, andes võimaluse materjali tasapisi täiendada.
Üldhariduse õppematerjalide trükiarvud on suured, kuid kutse- ja kõrghariduses võivad need väiksematel erialadel olla üsna väiksed ja seepärast polegi mõnel erialal eestikeelset õppematerjali raamatuna võimalik kasutada. Trükitehnika areng on jõudnud juba nii kaugele, et mõistliku hinnaga raamatuid saab toota ka mõnekümne kaupa. Koostasin mõni aeg tagasi koos kolleegidega trükiettevalmistuse eriala kutseõppijatele eestikeelse õppematerjali ning aastaid trükiti neid raamatuid igal sügisel juurde just nii palju, kui õpilasi erialale sisse astus.
Teadustekstide kirjastamisel on sageli tegu üsna väikeste tiraažidega ja pika müügiperioodiga, mille puhul sobib hästi vajaduspõhine digitootmine (Print On Demand).